19.03.2024

XIV Konferencja „Wiosna Onkologiczna 2024” KKZR
22–23 marca 2024

Zapraszamy na XIV Konferencję Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka „Wiosna Onkologiczna 2024”, która odbędzie się już 22–23 marca 2024 w Krakowie.
Głównym tematem tegorocznego wydarzenia będzie leczenie raka piersi. Sprawdź program i dołącz do nas! Zapraszamy do rejestracji (udział w konferencji jest bezpłatny!)

Szczegółowy program i rejestracja dostępne pod adresem: https://www.mp.pl/wiosnaonkologiczna2024

Miejsce konferencji
Centrum Kongresowym ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17
(wejście od strony Hotelu Park Inn, ul. Bułhaka)

Opłaty:
Uczestnictwo stacjonarne: udział bezpłatny
Uczestnictwo online: 160 zł
https://www.mp.pl/wiosnaonkologiczna2024

16.12.2023

Książka: "Pamiętam ten smak - Ulubione przepisy i wspomnienia znanych osób"

                 O książce "Pamiętam ten smak - Ulubione przepisy i wspomnienia znanych osób"


Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka z ogromną radością i po wieloletnich staraniach ma przyjemność przekazać w Państwa ręce pierwszą książkę wydaną z inicjatywy naszej organizacji. 
Jest to niezwykła publikacja, zawierająca ulubione przepisy znanych osobistości. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że sprawdzony przepis to jak as w rękawie. Potrawa, która zawsze się udaje i zbiera komplementy przy każdej okazji to coś, co warto mieć w zanadrzu. Często takie przepisy mają długą historię, są owiane tajemnicą i zazwyczaj pozostają za zamkniętymi drzwiami.
Wydając tę książkę, chcieliśmy to zmienić i wyciągnąć na światło dzienne te kulinarne sekrety przekazane od niezwykłych osób, którymi chciały się z Państwem podzielić i wesprzeć naszą działalność.


Zapraszam po więcej informacji na stronę książki:  www.pamietamtensmak.pl


Prof. dr hab. n. med. Jerzy Jakubowicz 
Prezes Zarządu
Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka

30.10.2023

GALA VIP KULTURY, BIZNESU W WARSZAWSKIM HOTELU SHERATON
Gala VIP

Dnia 20 października 2024r. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się uroczysta 11  gala  VIP Kultury i Biznesu, w której uczestniczyli wybitni przedstawiciele świata kultury, mediów i biznesu. 

    Zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie otrzymał Krakowski Komitet Zwalczania Raka, który był reprezentowany przez Prezesa, prof. Jerzego Jakubowicza.  Podczas gali statuetkę VIPA Kultury odebrał z rąk Moniki Richardson od wielu lat współpracujący z Komitetem, krakowski publicysta i autor książek - Dariusz Domański. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.  Olgierd Łukaszewicz, Henryk Talar, Adam Woronowicz, Andrzej Chyra, Ewa Wencel, Paweł Wawrzecki, Małgorzata Kożuchowska, Anna Seniuk, Stan Borys, Marek Torzewski, Katarzyna Grochola. Była to uroczystość, którą jak co roku przygotował Magazyn VIP, red. naczelny pisma Mariusz Gryżewski. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, a przyznaje Kapituła, której przewodniczący - Mariusz Gryżewski. 
    Dariusz Domański odbierając nagrodę nawiązał do przygotowywanej na rzecz KKZR publikacji.  Dodajmy, że w poprzednich edycjach laureatami VIPA byli m.in. Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Barbara Krafftówna, Wojciech Pszoniak, Jerzy Gruza, Piotr Fronczewski, Jan Nowicki i wielu innych wybitnych twórców kultury.   
                                                                         

Prof. Jerzy Jakubowicz

 

16.07.2023

Konkurs Młodych Naukowców podczas XIII Krakowskiej Konferencji Onkologicznej, 6-7.10.2023 – dedykowany studentom i młodym pracownikom naukowym
https://kko.medicaexpert.pl/ Konkurs Młodych Naukowców podczas XIII Krakowskiej Konferencji Onkologicznej

  

Szanowni Państwo!

Postęp w walce z nowotworami złośliwymi wiąże się nierozerwalnie z mobilizacją młodych lekarzy, którzy – mam nadzieję – z głębokim przekonaniem chcą poświęcić się dziedzinie medycyny powszechnie niechcianej, nielubianej, onkologii. Tak, jest prawdą, że nasz zawód wiąże się nierzadko z depresją zawodową, stresem związanym z oczywistymi niepowodzeniami wydawałoby się skutecznego leczenia naszych pacjentów. Siddhartha Mukherijee w dziele: „Cesarz Wszech Chorób Biografia Raka” napisał: „Tamtego wieczoru wydawało mi się, że trzymając się życia zaledwie jedną cienką nitką, zbierając całą się i godność, by dotrzeć do łazienki, ujęła najgłębszą istotę wojny toczącej się od czterech tysięcy lat”. Walki, która trwa i jest w rękach młodych onkologów.

Tak więc z wielką radością witamy w trakcie XIII Konferencji KKZR młodych lekarzy, studentów medycyny, studentów innych kierunków oraz członków kół naukowych, których pasją jest nauka oraz chcą poświęcić swoje życie zawodowe ratowaniu pacjentów dotkniętych chorobą nowotworową

Z nieukrywaną satysfakcją wysłuchamy ich prezentacji w trakcie sesji poświęconej właśnie im, przyszłości polskiej onkologii.

Do zobaczenia i usłyszenia 6-7 października 2023 roku w Krakowie.

prof. dr hab. n. med. Kazimierz Karolewski
Przewodniczący Jury Konkursu
 
 

CZŁONKOWIE JURY

prof. dr hab. n. med. Kazimierz Karolewski – Przewodniczący

dr n. med. Aleksandra Grela-Wojewoda

dr hab. n. fiz. inż. Renata Kopeć

dr hab. n. med. Justyna Miszczyk

dr. hab. n. med. Jerzy Mituś

dr hab. n. med. Beata Sas-Korczyńska

15.07.2023

XIII Krakowska Konferencja Onkologiczna, 6-7.10.2023
https://kko.medicaexpert.pl/

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić na 13. Konferencję KKZR Krakowską Konferencję Onkologiczną, która odbędzie się w dniach 6-7 października 2023. Podczas naszego spotkania, wspólnie z zaproszonymi ekspertami, podejmiemy dyskusję na istotne dla onkologów tematy. Będzie to idealny czas na wymianę doświadczeń oraz pogłębienie wiedzy niezbędnej przy podejmowaniu właściwych decyzji w codziennej praktyce zawodowej. Gwarancją wysokiego poziomu naukowego jest grono wybitnych specjalistów w dziedzinie onkologii w Polsce zaproszonych do czynnego udziału w naszej konferencji.

Serdecznie zapraszam!
prof. dr hab. n. med. Andrzej Stelmach
Przewodniczący Komitetu Naukowego

https://kko.medicaexpert.pl/

22.05.2023

XII Krakowska Konferencja Onkologiczna
Wiosna Onkologiczna

W dniach 24-25.03.2023 odbyła się „XII Krakowska Konferencja Onkologiczna", która skupiła się na tematyce raka jelita grubego. W trakcie konferencji zaproszeni eksperci przedstawili najnowsze doniesienia naukowe oraz omawiali strategie postępowania w walce z tym nowotworem.
Uroczyste otwarcie konferencji miało miejsce z udziałem Prof. Andrzeja Stelmacha i Dr Aleksandry Grela-Wojewody. W swoim wystąpieniu, Prezes KKZR, Prof. Jerzy Jakubowicz, przedstawił aktualne wyzwania związane z rakiem jelita grubego.
W ramach wykładu inauguracyjnego omówiono stulecie istnienia pisma naukowego "Nowotwory" poświęconego onkologii, podkreślając znaczenie pracy naukowo-badawczej w rozwijaniu wiedzy na temat raka jelita grubego.
Konferencja była pełna cennych prezentacji i dyskusji, które dostarczyły uczestnikom najnowszych informacji i wskazówek dotyczących leczenia raka jelita grubego. Wykładowcy omówili różne aspekty diagnostyki, postępowania i terapii, a także przedstawili perspektywy personalizacji terapii w tej dziedzinie. Wydarzenie to stanowiło istotne forum dla społeczności medycznej, umożliwiając wymianę wiedzy i doświadczeń.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!!

27.02.2023

XII Krakowska Konferencja Onkologiczna w dniach 24-25.03.2023
Rejestracja: https://wiosnaonkologiczna.medicaexpert.pl/

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić na XII Krakowską Konferencje Onkologiczną, która odbędzie się w dniach 17-18 marca 2023 roku.

Tematyka: "Nowotwory przewodu pokarmowego"

Szczegółowy program pod adresem: https://wiosnaonkologiczna.medicaexpert.pl/

Podczas naszego dwunastego spotkania, wspólnie z zaproszonymi ekspertami, podejmiemy dyskusje na istotne dla onkologów tematy. Będzie to idealny czas na wymiany doświadczeń oraz pogłębienie wiedzy niezbędnej przy podejmowaniu właściwych decyzji w codziennej praktyce zawodowej. Gwarancji wysokiego poziomu naukowego jest grono wybitnych specjalistów w dziedzinie onkologii w Polsce zaproszonych do czynnego udziału w naszej konferencji.

Serdecznie zapraszam!
prof. dr hab. n. med. Jerzy Jakubowicz
Prezes Zarządu

26.12.2022

Życzenia Świąteczne 2022
Życzenia Świąteczne 2022

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, KKZR życzy spokojnego i rodzinnego czasu spędzonego z najbliższymi oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2023!

 

Pacjentom, Pracownikom Narodowego Centrum Onkologii, Sprzymierzeńcom oraz Zarządowi Stowarzyszenia Krakowski Komitet Zwalczania Raka, z serdecznymi życzeniami świąteczno-noworocznymi, kolędę dedykują uczniowie i uczennice I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie.

 

 

10.07.2022

Koncert z kwiatów i nut
Dar Opery Krakowskiej

Wspaniały koncert! Dziękujemy bardzo za dar serc !!!

06.07.2022

Koncert
Dar Opery Krakowskiej dla Stowarzyszenia

Wspaniały koncert - wydarzenie!!!

Dnia 10 lipca o godz. 19:00 w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się koncert Opera Krakowska na rzecz naszego Stowarzyszenia, zatytułowany "Bukiet kwiatów i nut".

Wystąpią:

Katarzyna Oleś-Blacha
Monika Korybalska
Krzysztof Kozarek
Adam Sobierajski
Michał Kutnik
Orkiestra Opery Krakowskiej
Dyrygent: Tomasz Tokarczyk
ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Bilety do nabycia:

www.eventim.pl
Filmotechnika
Kasa Opery Krakowskiej