Krakowski Komitet Zwalczania Raka
Krakowski Komitet Zwalczania Raka został założony jesienią 2010 roku przez grupę 15 lekarzy pracujących w Centrum Onkologii w Krakowie. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 17 stycznia 2011r. Po zarejestrowaniu wybrany został 5-cio osobowy Zarząd KKZR.
Głównym celem założenia tego Stowarzyszenia jest kreowanie wszelkich działań związanych z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorych na nowotwory oraz wspieranie rozwoju naukowego poprzez organizację szkoleń, konferencji naukowych oraz dofinansowywanie wyjazdów naukowych, zwłaszcza dla młodych pracowników nauki związanych z Centrum Onkologii w Krakowie. Stowarzyszenie ściśle współpracuje z Dyrekcją Instytutu Onkologii, wspierając ją w wielu przedsięwzięciach, takich jak organizacja obchodów jubileuszowych Instytutu, zakup niezbędnego sprzętu, pozyskiwanie funduszy na inwestycje i remonty służące rozwojowi Centrum.
W czerwcu 2011 roku KKZR pozyskał fundusze od wielu sponsorów i zorganizował jubileusz 60-lecia Instytutu. Z pozyskanych funduszy udało się również zakupić w 2012 roku i podarować Klinice Chirurgii Onkologicznej nowoczesną platformę energetyczną Force Triad, pozwalającą na przeprowadzanie prawie bezkrwawych niektórych dużych operacji onkologicznych. KKZR dofinansował 4 wyjazdy na szkolenie onkologiczne dla młodych pracowników nauki oraz zrefundował pobyt 2 wybitnych profesorów z zagranicy zaproszonych do Centrum Onkologii z wykładami.
We wrześniu 2012 roku KKZR zorganizował I Krakowską Konferencję Onkologiczną, na której zaprezentowane zostały osiągnięcia naukowe krakowskiego Centrum Onkologii. Ambicją Stowarzyszenia i Dyrekcji Instytutu jest coroczne kontynuowanie podobnych Konferencji, na których prezentowane będą nowości w diagnostyce i leczeniu chorych na nowotwory złośliwe, nowe programy terapii, ciekawe i nietypowe przypadki oraz wykłady zaproszonych wybitnych naukowców z Polski i zagranicy.
Razem w walce o zdrowie – z nadzieją, determinacją i wsparciem.
Pragniemy, aby nasza strona internetowa była pomocna pacjentom i ich rodzinom.
Prosimy o uwagi i pytania na adres kontakt@zwalczanieraka.pl, tak abyśmy wspólnie stworzyli kompendium niezbędnika pacjenta.